fbpx

Vaba aeg

Sõltumata aastaajast on Värska Sanatooriumi ja Veekeskuse külastajad alati lummatud imekaunist Setomaa loodusest, eemal linnamürast ja tööstusest. Magus männimetsaõhk ning jalutuskäigud matkarajal tagavad hea isu ja kosutava une.
Puhkus Värskas on midagi enamat, kui lihtsalt tõhusad raviprotseduurid, lummava järvevaatega toad ja maitsev kohalik köök. Kuurort oma erilise mikroklimaga asub tööstusliku saasteta ja müravabas keskkonnas. Kõike seda saab aasta ringi uudistada ning nautida.

K
ui raviprotseduuride või Värska veekeskuse nautimisest jääb aega üle, saab seda põnevalt veeta nii õues kui ka majas sees. Loomulikult ärgitame oma puhkajaid eelkõige aktiivsematele tegevustele, mis soodustavad immuunsüsteemi tugevdamist ja aitavad keha ja vaimu tervena hoida. Näiteks disc-golf sanatooriumi kõrval rohelisel rannaalal pakub alati rohkelt rõõmu igas eas mängijatele, arendab koordinatsiooni, meeskonnatunnet ja annab võimaluse palju liikuda värskes õhus. Soojemate ilmadega saab kasutada lõbusaks koosolemiseks ka pikniku ja grillimisplatse. Suvel saab ka järve ääres päikest võtta, ujuda või süüa jäätist rannakohvikus.

Väike rabamatk Pikalombi loodusrajal on sobilik nii väiksemale matkasellile kui ka eakale jalutajale. Pikem ring eeldab nii veekindlaid jalanõusid kui ka valmisolekut paaritunniseks retkeks. Vaatlustorn on mõlemalt ligipääsetav ja annab võimaluse näha metsiku looduse asukaid toimetamas otsekui peo peal.

Pikemateks retkedeks Värska ümbruses saab soodsa hinnaga rentida jalgrattaid. Unustage puhkuse ajaks autorool ning hingake sõites täiel rinnal. Turvaline kergliiklustee kulgeb sanatooriumist läbi Veekeskuse otse Värskasse – kirikust ja külaplatsist mööda Seto Talumuuseumini. Võimalik, et vahelduseks tuleb tuju minna hoopis vaatlusretkele järve peale, kus näeb vee pealt tavatu nurga alt seto ja piiritaguseid vene rannakülasid.

Tubasemat meelelahutust saab vaba-aja keskuses, kus on väike raamatukogu, internetipunkt, lauamängud (s.h. kabe ja male), piljard, lauatennis ja koroona. Iganädalased tegevused kohvikus Lahe on teisipäevane seto folklooriõhtu koos tantsuga ning reedene tantsuõhtu elava muusikaga.

IMG_9708web

Mida teha

Toredaid mõtteid kohapeal ajaveetmiseks
Seto talumuuseum BEDU1027web

Kuhu minna

Häid ideid piirkonna avastamiseks